Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Alakarga’da Kasım ayı kitapları

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Alakarga Sanat Yayınları, Arthur Schnitzler’in Dans: On Diyalog romanınını, Justin Ker’in Yağmur Damlaları Arasındaki Mesafe öyküsünü, Larry Collins’in Yasımı Tutacaksın romanını, Faruk Duman’ın Yazmalı Defter denemesini ve Björn Rasmussen’in Ten Organları Saran Sarmalayan Elastik Kılıftır romanını Kasım ayında kitapseverlerle buluşturuyor.

 

Dans: On Diyalog

Arthur Schnitzler, “on diyalog” alt başlığını taşıyan bu oyununda aşk, zevk ve tutkunun çetrefilli ilişkisini anlatıyor. Bu vazgeçilmez dürtülerin toplumun tüm katmanları arasında kendine nasıl yer bulduğunu, nasıl kural tanımadığını, arzulanana ulaşmak için neler yapılabildiğini okurken kendinizi bir dans koreografisi izler gibi hissedeceksiniz.

 

Yağmur Damlaları Arasındaki Mesafe

Justin Ker, insan hayatlarını odak aldığı kitabında, bazen hiç tanışmayan ama bir şekilde birbirlerinin hayatlarına değen insanların öykülerini anlatıyor. Yağmur Damlaları Arasındaki Mesafe’de yer alan öyküleri okurken günlük yaşamımızdaki ortak noktaların bizi nasıl bağladığını göreceksiniz: Dünyanın bir köşesinde yazılmış bir şiirin, başka bir ülkede sebep olduklarına şaşıracak, “unutma dükkânı”nı ziyaret edecek, insanın zamanı durdurma çabasına tanıklık edeceksiniz.

 

Yasımı Tutacaksın

Sarsıcı, sıra dışı bir yaşamın, dünyaca ünlü boğa güreşçisi El Cordobés’in romanı… Ama sadece o kadar değil, İspanya iç savaşının tarihi, yoksulluğun, ölümün esir aldığı bir ülkenin soluk kesen, yürek kanatan anlatısı… Herkesin okuması gereken bir kitap. Yasımı Tutacaksın, yeni çevirisiyle Alakarga’da…

 

Yazmalı Defter

Yazmak, dünyanın sırlarını keşfetme dürtüsünden kaynaklanabilir. Bildiğiniz gibi, insanlık bu işe bütün ömrünü adamıştır; gezip dolaşmak, keşfedip ele geçirmek, sonra da başka bir yeri yine ele geçirmek. Dünyanın keşfedilecek sırrı mı kaldı, demeyin. Bütün bu olup bitenlere rağmen, dünyamız hâlâ sırlarla doludur. Gerçi bana kalırsa, bu kadar keşif yeter; insanın artık durup boş ve sessiz manzarayı izlemesi yeğdir. Gerçekten, kimi zaman, artık bilmediklerimizin gelip bizi keşfetmeleri gerektiğini düşündüğüm olur.

 

Ten Organları Sarıp Sarmalayan Elastik Kılıftır

Björn Rasmussen yalnızca bir roman yazmamış, aynı zamanda içinizi yakıp geçecek yıkıcı bir ateş kaleme almış. Ten Organları Sarıp Sarmalayan Elastik Kılıftır, çağımızın tüm konforunu yerle bir etmek isteyen, yerleşik ahlakı kesin ve acımasız bir dille reddeden bir kahramanı anlatıyor. Ama onun geçmişinde reddettiği her şeyin suçu birikmiş durumda… Akıllarınızdan çıkmayacak bir hikâye…