Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Akılsız Sokrates

ISBN : 9786059315296
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Bugünün sancısı, yarının umuduna… İlk kitabı Hayat Apartmanı’yla 2013 Naim Tirali Öykü Ödülü’nü kazanan Mehmet Fırat Pürselim, Emanetimdeki Hayatlar ya da Acı Defteri isimli romanından sonra bu kez yine bir öykü kitabıyla çıkıyor karşımıza. Akılsız Sokrates zamana yayılan öykülerden oluşmuş. İçimizin sancıyan yanlarına dokunan bu öyküler güncel sorunlara ve olaylara da yakından bakıyor; zaman içerisinde her daim var olan acılara ve sevinçlere de…

Kitaba adını veren kahramanı Sokrates’le, “Balık Atlası”ndaki çöp toplayıcı ile, gelinliğiyle tecavüz edilip öldürülmüş Pippa ile; ayrıca tüm bu öykülerde koşturan çocuklar, anneler, babalar, nineler ile, her biri akılda kalacak öykülerden oluşan Akılsız Sokrates mutlaka okunmalı. Bu karşınızda capcanlı halleriyle duran kahramanları hiç unutmayacaksınız.

YAZAR HAKKINDA

Mehmet Fırat Pürselim

19 Ocak 1975'te Antalya'da doğdu. Üsküdar Anadolu Lisesi'ni 1992 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni ise 1996 yılında bitirdi. Hâlen serbest avukatlık yapmaktadır. İlk kitabı Hayat Apartmanı, 2012 Naim Tirali Öykü Ödülü'ne layık görüldü. Çocuklar için Doğa Öyküleri serisi hazırlamaktadır. Serinin ilk kitabı Flamingo Çocuk 2013 yılı Mayıs ayında çocuklarla buluştu. Emanetimdeki Hayatlar ya da Acı Defteri isimli romanı 2014 yılında yayımlandı. Bağzı Şeylere Öyküler, Karla Karışık, Öyküden Çıktım Yola, Geri Dön Hayat, Erkekler ve Ben miyim Kurban isimli çok yazarlı kitaplarda birer öyküsü ile yer aldı.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.