Alakarga Sanat Yayınları

Dans: On Diyalog

ISBN : 9786059315654
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Nicelerini tanıdım ki uykularında bile bu kadar erdemli görünmemişlerdi. Lulu’ya aynen şöyle diyeceğim, evet doğru felsefe yapıyorum, bana göre uyku, tıpkı kardeşi ölüm gibi… Neyse, benim bilmek istediğim sadece… hayır, olsaydı hatırlardım… hayır, hayır, hemen divana atmıştım kendimi… ve hiçbir şey olmadı… bazı zamanlarda tüm kadınların aynı görünmesi inanılmaz bir durum… gidelim artık buradan.”

Arthur Schnitzler, “on diyalog” alt başlığını taşıyan bu oyununda aşk, zevk ve tutkunun çetrefilli ilişkisini anlatıyor. Bu vazgeçilmez dürtülerin toplumun tüm katmanları arasında kendine nasıl yer bulduğunu, nasıl kural tanımadığını, arzulanana ulaşmak için neler yapılabildiğini okurken kendinizi bir dans koreografisi izler gibi hissedeceksiniz.

YAZAR HAKKINDA

Arthur Schnitzler

15 Mayıs 1862’de Viyana’da doğdu. 1879 yılında Viyana Üniversitesi’nde tıp öğrenimi görmek üzere girdi ve 1885 yılında doktor olarak çalışmaya başladı. 21 Ekim 1931 tarihinde beyin kanaması sonucu vefat etti. Avusturya Macaristan İmparatorluğu’nun son dönemini ve dönemin ikiyüzlü ahlak anlayışını eserlerine konu edinen Arthur Schnitzler, cinsellik temasını ağırlıklı olarak işledi. Ondan fazla tiyatro oyunu, üç romanı ve birçok kısa öykü ve novellası vardır.

Sisteme Kayıtlı 4 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.