Alakarga Sanat Yayınları

Şeytanca-Artık Orada Olmayan Kadın

ISBN : 9786059315890
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Ay ışığında çatılarda falan koşmuyordum, o kadar da değil. Sadece uyurken konuşur, jestler yapardım… Bazen kalkardım ve koridorda ya da başka bir odada uyanırdım. Nerede olduğumu bilmezdim.”

Efsanevi Boileau-Narcejac ikilisinin unutulmaz polisiyelerini yayınlamayı sürdürüyoruz. Romanın ana kahramanı Ravinel, çevresinden ve dünyanın gerçekliğinden kopmuştur, sevgilisiyle birlikte sahil kasabalarına kaçmanın hayali içindedir. Ama romanın daha ilk satırlarında kente öyle bir sis çöker ki, dünya onun için tanınmaz hale gelir. Bir solukta okuyacağınız, gerçek bir edebi-polisiye.

YAZAR HAKKINDA

Boileau - Narcejac

Boileau (1960-1989) - Narcejac (1908-1998) Rochefort’ta doğarlar. 1948 yılında tanışır ve “farklı bir şeyler yazmak” için güçlerini birleştirirler. Her iki yazarın da başarılı bir (roman) yazarlık geçmişi vardır. Le repos de Bacchus adlı kitabıyla 1938 yılında Macera Romanı Ödülü’nü alan Pierre Boileau, parlak bir gizem romanı yazarı olarak tanınmaktadır, birçok dergi ve gazete ile de çalışmış ve yazıları yayımlanmıştır. Thomas Narcejac da suç ortağı gibi, La Mort e Du Voyage adlı yapıtı ile 1948 yılı Macera Roman Ödülü’nü almadan önce pastişler ve polisiye romanlar yazmıştır. Tanışmalarından itibaren giriştikleri uzun ve verimli işbirliği, polisiye türünü derinden etkiler. Romanların kalbine psikilojiyi koyan yazarların ortaklığı, kısmen yavaş bir başlangıçtan sonra Boileau-Narcejac adıyla devam eder. 1952 yılında yayımladıkları Celle qu n’était plus, iki yıl sonra Henri-Georges Clouzot tarafından “Les diaboliques” adı ile sinemaya uyarlanır. Aynı yıl çıkan “D’entre les morts” Hikâyesi ise Alfred Hitchock’u cezbeder ve Hitchcock, James Stewart ve Kim Novak’lı Vertigo’yu çeker. Başarılı romanlar ardı ardına gelmeye devam eder: Les magiciennes, Les louves, Le mouvais oeil, Carte Merveil, Maléfices, J’ai été un fantome, ...Et mon tout est un homme gibi. İkili, gençler için de kahramanı gözüpek Sans-Atout olan bir roman serisi yaratır. Pierre Boileau Ocak 1989’da, Thomas Narcejac ise 1998 yılında hayata veda eder. Birçok televizyon ve sinema uyarlamaları yapılan eserleriyle yazarlar, gizem romanının ustaları olarak tarihe geçerler.

Sisteme Kayıtlı 3 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.