Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Gümüş Gece

ISBN : 9786055182861
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Nalan Barbarosoğlu’nun Gümüş Gece’si, tam bir olgunluk yapıtı. Usta yazarın dili, kurgusu ve anlattığı hikâyelerle yayınlandığı dönemde çok konuşulan bu kitabı, genç öykücüler için de gözden kaçırılmaması gereken bir örnek kitap. Barbarosoğlu, yaşadığımız günlerin bir iç bilançosunu çıkarıyor. Kent insanı, günlük yaşamın içerisinde, dışarıya, çevresine ve toplumsal kırılmalara nasıl bakıyor?

Kendi korunaklı yaşamının ve kişisel alışkanlıklarının ne kadarı başkaları için de bir şeyler ifade ediyor? Barbarosoğlu bir edebi yargıç gibi kimseyi sorgulamıyor elbette; ama insanımızın iç dünyasını, bunalımlarını ve çıkmazlarını büyük bir ustalıkla gözlemliyor. Sonuçlara varmaksa okura düşüyor.

YAZAR HAKKINDA

Nalan Barbarosoğlu

Nalan Barbarosoğlu, 1961'de Adapazarı'nda doğdu. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Sistematik Felsefe ve Mantık Bölümü'nü 1982'de bitirdi. Öykü antolojileri hazırladı. Yazıları edebiyat ve kitap dergilerinde yayımlandı / yayımlanıyor. Ana Britannica'da araştırmacılık, yayınevlerinde kitap ve dergi editörlüğü, düzeltmenlik, yaptı. Reklam sektöründe metin yazarı olarak çalıştı. Fotoğrafçı Selim Seval'in Metroistanbul (2004) albümüne öykü, Upuzun Bir Düş İstanbul (2005) albümüne İstanbul monoloğu yazdı. Öykü Kitapları: Ne Kadar da Güzeldir Gitmek (Oğlak Yayınları, 1996; Can Yayınları, 2002), Her Ses Bir Ezgi (Can Yayınları, 2001), Ayçiçekleri (Can Yayınları, 2002), Gümüş Gece (Alkım Yayınları, 2004; Silbernacht, 2008 Dagyeli Verlag / Germany), Yol Işıkları (Everest Yayınları, 2009) Çocuk kitabı: Uçmak İsteyen Balık (Kırmızı Kedi Yayınevi, 2014)

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.