Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Güvercinler Zamanı

ISBN : 9786055182250
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Güvercinler Zamanı, genç öykücü Semrin Şahin’in ilk öykü kitabı. Her ilk kitap gibi, dünyaya, insanın var ettiği tüm güzelliklere umutla, sevgiyle, ama aynı zamanda kaygıyla bakan öykülerden oluşuyor.

Şahin, çok değişik mekânları, birbirinden uzak coğrafyaları, başka başka çevrelerde yaşayan insanları bir arada, başarıyla anlatıyor. Onları anlatırken, akılda kalıcı, duyarlıklarla dolu sahneler kurguluyor.

Güvercinler Zamanı’nın nazi kamplarına uzanan öyküsünü de, ıssız kasabalarda sahne alan Anadolu insanlarını da, Japon çocuğu da, Gezi Direnişi sırasında birbirine omuz veren genç kahramanlarını da kolay kolay unutamayacaksınız. İyi okumalar.

YAZAR HAKKINDA

Semrin Şahin

1981 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Türkçe öğretmenidir. Samsun’un Bafra ilçesinde görev yapmakta ve evli, iki çocuk annesidir. Sarnıç Öykü,14 Şubat Dünyanın Öyküsü, İzafi, Çağdaş Yaşam, F dergisi, Lacivert, Patika, Hayal, Kalem, Koridor, Ihlamur, Heceöykü, Galapera Fanzin, Temrin, Güncel Sanat, , Antalya Sanat, Semaver, Hayal Bilgisi ve Acemi dergilerinde öyküleri yayımlandı. Birçok öykü seçkisinde öyküleriyle yer aldı. 2012'de “Öğretmen Anıları” yarışmasında “İlginin Büyüsü” adlı yazısıyla 1. lik ödülünü, 2013'te Güncel Sanat Öykü Yarışması "Mühürlenmiş Bir Şiddet" adlı öyküsüyle Jüri Özel ödülünü almıştır.

Sisteme Kayıtlı 3 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.