Alakarga Sanat Yayınları

Pessoa Yaşadı Mı?

ISBN : 978-605-9315-74-6
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Felsefeci, eleştirmen ve dünyaca tanınmış Pessoa uzmanı Jeronimo Pizarro, unutulmaz,
göz kamaştırıcı yetkinlikte bir Pessoa incelemesi kaleme almış: Pessoa Yaşadı Mı?

Son yüzyılda şöhreti de ardında bıraktığı gizem de, gittikçe artan bir “vaka” Pessoa. Pizarro’nun insanüstü bir çabayla yazdığı bu kitap yalnızca bir Pessoa incelemesi değil, yazarın “sandığı”nda kalan binlerce sayfanın düzenlenmesi için yaratılmış bir “editörlük bilimi” kitabı aynı zamanda. Türkçede ilk kez okuyacağınız Pessoa öyküleriyle birlikte. Keyfini çıkarın.

Ben beni yazıyorum, yaşamaktan dikkatimi dağıtabilmek için.
Fernando Pessoa

Kullanılan kâğıdın türünü ve kendine özgü özelliklerini, harflerin ve diğer yazı araçlarının türünü, metnin içerdiği kelimeleri ve sözdizimini, metinin stilini ve kaynaklarını, metnin iç ve dış kaynaklarını, geçmişteki olayları ve kişileri, bunların hepsini incelemem gerekti.
Jeronimo Pizarro

YAZAR HAKKINDA

Jerónimo Pizarro

Jerónimo Pizarro, olağandışı bir mesleki kariyere sahip olan Jerónimo Pizarro’nun bütün çalışmaları neredeyse Fernando Pessoa eserleri üzerine kuruludur. Harvard ve Lizbon Üniversitesi’nde doktora yapmış olan Pizarro, Portekizli şairin yayımlanmamış eserlerine erişim imtiyazına sahiptir. Derlediği ve yayımladığı tüm eserler içerdikleri düzen, yenilik, konuya vakıflık ve kaliteleri bakımından öne çıkar. Dünyada, çağdaş edebiyatta iz bırakmış Portekizli yazarı bu denli iyi tanıyan az editör vardır. Andes Üniversitesi Sanat ve Edebiyat Fakültesi’nde profesör olarak görevini sürdürmekte, 2012 yılından beri Portekizce Seçkileri Yayın Yönetmeni olarak Tragaluz Yayınevi ile çalışmaktadır.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.