Alakarga Sanat Yayınları

Amazon’un Efendisi

ISBN : 978-605-9315-62-3
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Luiz Trucco ona yaptıklarımı asla affetmeyecekti ve ölüm döşeğinde bile, Peru’nun Iquitos şehrinde bir akşamüstü yatağını evli bir kadınla paylaşmaktayken, hâlâ bana beddualar savuruyordu. O kaba kahkahanın anlamını çok iyi anlamıştım, deliliğin bir belirtisinden ziyade gizli zaferin bir işaretiydi o.”

Dom Luiz Galvez, yüzyılın sonuna yaklaşıldığı dönemde yaşamış Brezilyalı bir gazetecidir.
Bir akşamüstü evli bir kadının penceresinden atlayarak kaçtığı sırada, yanlışlıkla Bolivya Başkonsolosu’nun hayatını kurtarır. Siyasete attığı bu beklenmedik adım, hayatını sonsuza dek değiştirecektir.

Devrim tarihinde kısa soluklu fakat heyecan verici bir saltanat dönemini anlatan Amazon’un Efendisi, bugünün Latin Amerika’sında en yetenekli yazarlar arasında gösterilen Márcio Souza’nın ilk kitabıdır.

YAZAR HAKKINDA

Márcio Souza

Márcio Souza, Brezilya’nın Amazon bölgesi olan Manaus’ta 1946 yılında dünyaya geldi. 14 yaşında gazetelerde film eleştirisi yazmaya başladı. São Paulo Üniversitesi’nde sosyal bilimler okudu. İlk romanı Amazon'un Efendisi, Brezilya’da en çok satanlar listesinde yer aldı ve büyük bir Paris gazetesinde tefrika edildi. Amazon halkına eleştirel bakış açısı nedeniyle, Kültür Bakanlığı'ndaki işine son verildi. Souza aynı zamanda bir film yapımcısı ve oyun yazarıdır. Bir oyun yazarı olarak, Amazon’un korunması için savaşan ve önemli bir grup olan Teatro Experimental do Sesc Amazonas ile birlikte çalışmaktadır.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.