Alakarga Sanat Yayınları

Bir Kesitle-Kaptan Stormfield’ın Cenneti Ziyareti

ISBN : 978-605-9315-52-4
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Özellikle nefret ettiğim bir şey varsa o da linç peşinde koşan güruhtur. Adam olan bir kişi bile görmedim içlerinde. Hasta bir terziyi haklamak için horozlanacak cesareti toplamadan önce bire yüz kişi toplanmak zorundadırlar. Korkaklardan oluşur; onu besleyen halk da aynı şekilde. Üstelik, yüzde doksan dokuz, şerif de onlardan biridir.”

Mark Twain’den, okumaya doyamayacağınız bir öykü seçkisi… Kaptan Stormfield, dünyada ona ayrılan sürenin sonuna geldiği zaman, hızla cennete gider ve orada işlerin nasıl döndüğünü gözlemlemeye başlar…
Amerikan öykücülüğünün büyük kurucusu Mark Twain, bu dünyada gördüğü tüm yersiz inançları, tabuları, insanın çürümüş ahlakını sapasağlam bir ironiyle kaleme alıyor.
–Bir Kesitle- Kaptan Stormfield’ın Cenneti Ziyareti,
çok keyifli bir öykü seçkisi…

YAZAR HAKKINDA

Mark Twain

Mark Twain, M ark Twain, 3 0 K asım 1 835’te F lorida’da doğdu. On sekiz yaşında Amerika’yı dolaşmaya başladı. Eğitimini tamamlayınca gemici oldu ve dört yıl boyunca, Mississippi’de gemilere kaptanlık etti. Tom Sawyer’ın Maceraları ve Huckleberry Finn’in Maceraları’nda yer bulacak nehir boyundaki küçük kasabaları böylece tanıdı ve eserlerindeki karakterlere ilham olacak kişilerle tanıştı. Mark Twain adını ilk kez 1863’te mizahi bir gezi yazısında kullandı. Edebiyat sahnesine çıkışı Calaveras’ın Ünlü Sıçrayan Kurbağası (The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County) hikâyesiyle oldu. Öksüz ve yaramaz bir çocuğun Mississippi’de geçen maceralarını anlattığı, 1875 yılında yayımlanan Tom Sawyer’ın Maceraları adlı eseri çok sevildi. 50. yaş gününü kutladığı 1885 yılında yayımlanan Huckleberry Finn’in Maceraları adlı eseri, kimilerince Amerikan edebiyatının ilk büyük eseri olarak değerlendirilmiştir. Amerika’nın ilk ve en önde gelen realist ve hümanisti olarak kabul edilen Mark Twain, Halley Kuyrukluyıldızı’nın Dünya’dan görüldüğü yıl olan 1835’te doğup, 75 yaşında, kuyrukluyıldızın görüldüğü bir sonraki yıl olan 1910’da, 1906’da yazmaya başladığı biyografisini tamamlayamadan geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu 21 Nisan günü Connecticut’ta hayatını kaybetti.

Sisteme Kayıtlı 3 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.