Alakarga Sanat Yayınları

Bir Köpeğin Hikayesi

ISBN : 978-605-9315-49-4
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Uzak dur kahrolası hayvan!” diye bağırdı. Kendimi korumak için sıçradım ama oldukça öfkeliydi, hızla kovalamaya başladı, bastonuyla vuruyordu, oradan oraya kaçarak kurtulmaya çalıştım ve sonunda sol ön bacağıma beni çığlık çığlığa bırakan şiddetli bir darbe geldi. Kısa bir süre savunmasız kalmıştım, baston yeniden kalktı ama inemedi çünkü bakıcı çılgın gibi, “Çocuk odası yanıyor!” diye haykırıyordu. Sahip hızla o tarafa koçunca, öteki kemiklerim kurtulmuş oldu.

Bir Köpeğin Hikâyesi’nde, toplumdaki insanlar ve hayvanlar tarafından oynanan rolleri yeniden düşünecek, bir köpeğin zihnine girecek ve madalyonun diğer tarafındaki yaşamı gözlemleyip hissedeceksiniz. Bazen inançları ile mecbur kaldıkları arasında sıkışanların seçimlerine tanıklık edecek ya da bir filin peşinden yollara düşeceksiniz. Mark Twain’in öykülerinden, keyifle okuyacağınız bir seçki.

YAZAR HAKKINDA

Mark Twain

Mark Twain, M ark Twain, 3 0 K asım 1 835’te F lorida’da doğdu. On sekiz yaşında Amerika’yı dolaşmaya başladı. Eğitimini tamamlayınca gemici oldu ve dört yıl boyunca, Mississippi’de gemilere kaptanlık etti. Tom Sawyer’ın Maceraları ve Huckleberry Finn’in Maceraları’nda yer bulacak nehir boyundaki küçük kasabaları böylece tanıdı ve eserlerindeki karakterlere ilham olacak kişilerle tanıştı. Mark Twain adını ilk kez 1863’te mizahi bir gezi yazısında kullandı. Edebiyat sahnesine çıkışı Calaveras’ın Ünlü Sıçrayan Kurbağası (The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County) hikâyesiyle oldu. Öksüz ve yaramaz bir çocuğun Mississippi’de geçen maceralarını anlattığı, 1875 yılında yayımlanan Tom Sawyer’ın Maceraları adlı eseri çok sevildi. 50. yaş gününü kutladığı 1885 yılında yayımlanan Huckleberry Finn’in Maceraları adlı eseri, kimilerince Amerikan edebiyatının ilk büyük eseri olarak değerlendirilmiştir. Amerika’nın ilk ve en önde gelen realist ve hümanisti olarak kabul edilen Mark Twain, Halley Kuyrukluyıldızı’nın Dünya’dan görüldüğü yıl olan 1835’te doğup, 75 yaşında, kuyrukluyıldızın görüldüğü bir sonraki yıl olan 1910’da, 1906’da yazmaya başladığı biyografisini tamamlayamadan geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu 21 Nisan günü Connecticut’ta hayatını kaybetti.

Sisteme Kayıtlı 3 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.