Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Yatılı Düzlükleri

ISBN : 9786056309403
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

İzzet Dönmez, ilk romanı Yatılı Düzlükleri ile Alakarga’da. Okumaya başlar başlamaz göreceksiniz; Yatılı Düzlükleri, başka romanlara benzemiyor. Yazarının daha ilk satırlarda ilan ettiği üzere, bu metin, sistem karşıtlarının sesi. İnsanı “öğüten” eğitim sisteminin çürüyen yüzünü gözler önüne seriyor. Üstelik bunu, o sistemin “imlasına” da karşı çıkarak yapıyor.

Yatılı Düzlükleri, Anadolu’nun adı anılmayan bir bozkır kasabasındaki bir yatılı okulda geçiyor. Dostlukları adına birbirlerinin yerine dayak yemeyi, aşağılanmayı, yaşanan vahşete, muhbirliğe, tecavüze, işkenceye başkaldırmayı başarabilen üç arkadaş… Ve baştan sona hayranlıkla okunacak bir ilk yapıt…

YAZAR HAKKINDA

İzzet Dönmez

1983 yılında Malatya’da doğdu. Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Malatya, İstanbul, Ankara, Mersin, Kıbrıs gibi yerlerde yaklaşık dört yıl boyunca farklı işlerde çalıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. Batman, Balıkesir, Rize ve Şanlıurfa’da görev yapan İzzet Dönmez, öğretmenlik mesleğini İstanbul’da sürdürüyor.

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.