Alakarga Sanat Yayınları

Yazar Hakkında

Eduardo Berti

1964 Buenos Aires doğumlu Arjantinli yazar ve çevirmen. İlk öykü kitabı Kuşlar (1994) Pagina gazetesi tarafından yılın en iyi kitabı seçildi. Ardından gelen romanlarıyla eleştirmenlerin övgüsünü kazandı. Saygın ödüllere aday gösterilen yazarın eserleri birçok dile çevrildi. Yaptığı öykü derlemeleriyle edebi çalışmalarını sürdüren yazar, Borges'in bilinmeyen roman ve öykülerini Fransızcaya çevirmesiyle tanınır. 1998 yılından beri gazetecilik yapan yazar Paris'te yaşamaktadır.

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır.

Eduardo Berti Kitapları

Agua

Agua

"Yeni bir macera olarak, ilerlemeye inanıyorum. Alçak bir sesle, yeryüzü bize zar zor katlanıyor, gökyüzü maceradır, diyorum kendi kendime. Ben artık destansı olmayan, küçülmüş bir dünyadan korkuyorum." Daha önce İmkânsız Hayat adlı kısa öyküler derlemesini yayınladığımız Eduardo Berti’nin bu etkileyici romanı, yeni bir yüzyılın, yirminci yüzyılın başında yaşanan dönüşümlere, uçaklara, elektriğe, aydınlanmaya hazırlanan yaşamlara odaklanıyor. Yalın, edebi, eğlenceli.

Detayı İncele
İmkansız Hayat

İmkansız Hayat

Eduardo Berti, öykü ve romanlarıyla olduğu kadar, Borges üzerine çeviri ve çalışmalarıyla da ünlü bir yazar. İmkânsız Hayat, Berti’nin pek çok dile çevrilmiş, büyük övgüler almış bir kitabı. Bu kısa kısa öyküleri okurken, Berti’nin pek çok konuda düşüncelerini de almış oluyorsunuz kuşkusuz, çünkü öyküyü “belli sınırlar içinde” görmüyor yazar. Tersine, tüm kısalığına karşın sınırlara her anlamda karşı çıkmak zorundadır öykü. Onun “bıçak sırtı” yolculuğu da bunu gerektirir. Yaşamın sıradanlığının, tutarlılık, ...

Detayı İncele