Alakarga Yayınevi yenilenen web sitesi ile artık yayında...

Yazar Hakkında

İzzet Dönmez

1983 yılında Malatya’da doğdu. Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Malatya, İstanbul, Ankara, Mersin, Kıbrıs gibi yerlerde yaklaşık dört yıl boyunca farklı işlerde çalıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. Batman, Balıkesir, Rize ve Şanlıurfa’da görev yapan İzzet Dönmez, öğretmenlik mesleğini İstanbul’da sürdürüyor.

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır.

İzzet Dönmez Kitapları

Süt ve Çikolata

Süt ve Çikolata

Devrim bazen tek kişiliktir. Bir modern zaman kahramanı Çikolata. Arkasında ahlaksızlardan, gizli suçlulardan oluşan bir ölüler ordusu bırakıp kaçmaya koyulmuşken karşısına çıkan güzel öğretmen Süt’e tutulunca her şeyin rengi değişir. Bu arada okur, Emiliano Zapata’nın en yakın dava arkadaşlarından Chocolate ve karısı Leche ile bu ikisi arasında ne gibi bir ilişki olduğunu merakla takip edecek. İzzet Dönmez’in Alakarga’dan çıkan bu ikinci romanını zevkle okuyacaksınız.

Detayı İncele
Yatılı Düzlükleri

Yatılı Düzlükleri

İzzet Dönmez, ilk romanı Yatılı Düzlükleri ile Alakarga'da. Okumaya başlar başlamaz göreceksiniz; Yatılı Düzlükleri, başka romanlara benzemiyor. Yazarının daha ilk satırlarda ilan ettiği üzere, bu metin, sistem karşıtlarının sesi. İnsanı "öğüten" eğitim sisteminin çürüyen yüzünü gözler önüne seriyor. Üstelik bunu, o sistemin "imlasına" da karşı çıkarak yapıyor. Yatılı Düzlükleri, Anadolu'nun adı anılmayan bir bozkır kasabasındaki bir yatılı okulda geçiyor. Dostlukları adına birbirlerinin yerine dayak ...

Detayı İncele