Alakarga Sanat Yayınları

Yazar Hakkında

Johann Wolfgang Von Goethe

Johann Wolfgang Von Goethe, 1749 yılında Frankfurt'ta dünyaya geldi. Alman klasik edebiyatının en büyük temsilcilerinden biri oldu. 1765-1770 yılları arasında Leipzig ve Strasbourg'ta hukuk eğitimi aldı. Bu dönemde Shakespeare'in eserleriyle yakından ilgilendi; Strasbourg, Goethe'nin dünyasını değiştiren, ona "coşkun" edebiyatçı kimliğini veren bir kent oldu. Genç Werther'in Acıları, Goethe'nin doğa-insan kaynaklı coşkun şiirsel yöneliminin çarpıcı bir örneğidir. Sanatçı, 1775 yılında özel elçilik danışmanı olarak Weimar'a gitti. 1786'da ünlü İtalya Seyahati kitabının ortaya çıkmasını sağlayacak gezisine başladı. Bu seyahat onun antikçağ kültürüyle yakınlaşmasına vesile oldu. Wilhelm Meister, Şiir ve Hakikat, Gönül Yakınlıkları, Faust, Doğu-Batı Divanı gibi unutulmaz eserlere imza attı. 1832'de, Weimar'da öldü.

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır.

Johann Wolfgang Von Goethe Kitapları

Kalbin İnceliği Aşka Dahildir

Kalbin İnceliği Aşka Dahildir

Klasik Alman edebiyatının büyük ustası Goethe, hemen her konuda düşünmüş, bilime, edebiyata, tiyatroya, felsefeye katkısı büyük olmuştu. Tüm zamanların en üretken ve en saygın kalemleri arasında gösterilen Goethe’nin eserleri, insanlık kültürüne esin verecek görüşlerle doluydu. Kalbin İnceliği Aşka Dahildir adıyla yayınladığımız aforizmalar kitabını okuyunca bu büyük yazarın ileri görüşlülüğüne ve çok yönlülüğüne bir kez daha tanık olacaksınız.

Detayı İncele
Genç Werther’in Acıları

Genç Werther’in Acıları

Klasik Alman edebiyatının büyük ustası Goethe'nin efsanevi romanı Genç Werther'in Acıları, yeni ve özenli çevirisiyle Alakarga'da. Genç Werther, üst sınıftan, eğitimli ve zeki bir ressamdır. Bir süre kalmak ve alışmalarını sürdürmek üzere gittiği küçük kentte, daha gördüğü anda vurulduğu genç kadının duygularını nasıl paramparça edeceğini ise bilmemektedir. Yayınlanır yayınlanmaz dünya edebiyatında fenomen olan Genç Werther'in  Acıları, yalnızca romantik öyküsüyle değil, modern bireyi haber veren derinlikli ...

Detayı İncele