Alakarga Sanat Yayınları

Yazar Ve Cenneti

ISBN : 978-605-9315-46-3
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Robert Burton, kendi ölüm tarihini saptamıştı. Lewis Carroll, hem kütüphaneci hem fotoğrafçı hem de kuklacıydı. Kuklaların kendi kendine hareket edebilecekleri bir düzenek hazırlamıştı. Menéndez Pelaya, gözlerinden biriyle sağ, diğeriyle sol sayfayı aynı anda okuyabiliyordu.

Àngel Esteban, Yazar ve Cenneti’nde edebiyata ve kitaplara düşkün olanların hep merak ettikleri bir dünyayı sonuna kadar açarak; bize yaşamlarının bir bölümünde kütüphanecilik yapan büyük yazarları tanıtıyor…
Mario Vargas Llosa’nın önsözüyle…

YAZAR HAKKINDA

Àngel Esteban

Ángel Esteban, 1963 Zaragoza doğumludur. Granada Üniversitesi’nde Latin Amerika Edebiyatı alanında öğretim üyesidir. Tüm dünyada otuzdan fazla üniversitede misafir profesör olan yazar, edebiyat üzerine yirmi beşten fazla deneme yazmıştır: XX. Yüzyıl Latin Amerika Şiir Antolojisi (2007), Yaşlı Adam ve Deniz Arasında Küba Edebiyatı (2006), Alejo Carpentier: Işıklı Yüzyıl (2005), Küba Şiiri Antolojisi (2002), José Martí-Uyanık Ruh (1995), Unutkanlığın Bulunmadığı Yer-Bécquer’in Latin Amerika’daki Etkisi (1994). Halen Fronda Dergisi’ni yönetmektedir ve RILCE (Pamplona), Revista de Literatura (Madrid), Pensamiento y Cultura (Bogotá) vb. dergilerin bilim danışmanıdır.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.