Alakarga Sanat Yayınları

Gölgeler Kitabı

ISBN : 9786057746566
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Hint edebiyatının özgün ve cüretkâr yazarlarından olan Namita Gokhale kısmen gerçekdışılığa kısmen de erotik romantizme uzanarak kadının varoluş mücadelesini edebi bir zeminde ele alıyor. Birbirinden ayrışabildiği gibi birbiri içinde çözünebilen anlatısıyla “Gölgeler Kitabı” modern edebiyatın yetkin bir örneğini sergiliyor.
Bitiya, Delhi’de yaşayan genç bir öğretim görevlisidir. Güzelliği uğradığı bir asit saldırısıyla mahvolur. Derin bir yalnızlık içerisindeyken Himalayalar’ın eteklerindeki çocukluk evine geri döner. Eski ve gözlerden uzak bu evde akıl sağlığı için savaşırken yanında gizemli, emektar uşak Lohaniju vardır. Kendiyle aynalara bakmadan yüzleşmeye çalışan bu yaralı kadın, evin tarihinden yükselen seslerle kendini eksantrik hikâyelerin içinde bulur.
“Herhangi bir şeye, gerçekliklere bile sıkı sıkı sarılmak, yarım kalmış korkak mücadelelerden daha az acıtır. Acı, hayata bir ön hazırlık, mutluluk için bir başlangıç müziğidir. O bir işkenceci değil bir öğretmendir.”

YAZAR HAKKINDA


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/alakarga/public_html/wp-content/themes/alakargakurumsal/single-urun_kitap.php on line 117
Namita Gokhale

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.