Alakarga Sanat Yayınları

Hakkında

Büşra Balcan

Büşra Balcan, 16 Ağustos 1994 tarihinde Bursa’da doğdu. Lise öğrenimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde, Ingilizce Mütercim-Tercümanlık alanında aldı. Ingilizce-Türkçe dilleri arasında çeviriler yapıyor, özel olarak edebiyat çevirisi üzerine yoğunlaşıyor.

Sisteme Kayıtlı 2 adet kitabı bulunmaktadır.

Büşra Balcan

Sherlock Holmes ve Yedi Ölümcül Günah

Sherlock Holmes ve Yedi Ölümcül Günah

"Şimdi, sormamız gereken soru şu Watson, bu yedi İngiliz öğrenci böyle güçleri kışkırtmak için ne yapmış olabilir? Düşünmemiz gereken çok şey var, eski dostum. Zehirlenmiş milletvekili, havasızlıktan ölmüş bir finansçı ve kış uykusunda uyandırılmış bir miskin..."

Detayı İncele
Sherlock Holmes ve Kıyamet Cinayetleri

Sherlock Holmes ve Kıyamet Cinayetleri

Sen ve ben, Watson, hayatlarımızın çok büyük bölümünü burnumuzu suç ve ahlaksızlık penceresine dayalı yaşadığımızdan, diğer manzarayı kolaylıkla unutuyoruz. Ama bu “-bastonuyla etrafımızı saran telâş içindeki görüntüye işaret etti-“ insanların yapabildiği, büyük çoğunluğunun da yapmaya can attığı bir şey. Onların bu arzularını yerine getirebilmeleri için de biz ‘kötülüğün’ güçlerini zaptetmek uğruna elimizden gelen az biraz şeyi yapmaya devam etmeliyiz. Âşık olduğumuz ünlü dedektif Sherlock Holmes’ün ...

Detayı İncele