Alakarga Sanat Yayınları

Casanova’nın Eve Dönüşü

ISBN : 9786059315562
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Casanova titrek bir sesle konuşuyordu: “Sen ne dudaklarımı ne de ellerimi öpebilirsin benim,” dedi Amalia’ya. “Ve sen beni boşuna beklemiş ve hayal etmiş olacaksın, tabii ben bir an önce Marcolina’ya sahip olmazsam…”

Alman edebiyatının önemli isimlerinden Arthur Schnitzler’in Casanova’sını hepiniz tanıyorsunuz: Kendinden emin, kibirli, zengin, çapkın ve bir o kadar da duygusal. Hayatının elli üçüncü yılında ise zenginliğini kaybetmiş ve artık yorgun bir şekilde çıkıyor karşımıza. Kendine uydurulan efsanesine çok da yaraşmayan bir halde, vatan hasretiyle baba ocağına, Venedik’e dönmeye karar veriyor. Casanova’nın evi, insanları onu nasıl karşılayacak? Casanova yılların yorgunluğunu atıp aradığı huzuru bulabilecek mi yoksa herkesin bildiği Casanova olmaya devam mı edecek? Casanova’nın Eve Dönüşü insan ilişkilerine, aşka ve kadınlara, paranın gücüne dair akılda kalıcı bir hikâye.

YAZAR HAKKINDA

Arthur Schnitzler

15 Mayıs 1862’de Viyana’da doğdu. 1879 yılında Viyana Üniversitesi’nde tıp öğrenimi görmek üzere girdi ve 1885 yılında doktor olarak çalışmaya başladı. 21 Ekim 1931 tarihinde beyin kanaması sonucu vefat etti. Avusturya Macaristan İmparatorluğu’nun son dönemini ve dönemin ikiyüzlü ahlak anlayışını eserlerine konu edinen Arthur Schnitzler, cinsellik temasını ağırlıklı olarak işledi. Ondan fazla tiyatro oyunu, üç romanı ve birçok kısa öykü ve novellası vardır.

Sisteme Kayıtlı 4 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.