Alakarga Sanat Yayınları

Rüya

ISBN : 9786056309489
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Rüya” ya da “Gözleri Tamamen Kapalı” Freud’un, “Ruh ikizim” dediği Arthur Schnitzler, Freud’un yalnızca çağdası değil, aynı zamanda arkadaşı ve çalışmalarından da oldukça etkilenmiş biridir.

Eserlerinde Psikanaliz’i mercek altına alan yazarın, kahramanları da Freud’un teorilerinin ete kemiğe bürünmüş halleridir. Denebilir ki, Schnitzler’in kalemi insanın karanlıklarında gezinir, gizli saklı bir duygu bırakmaz ve gördüklerini yazmaktan da asla geri durmaz.

Schnitzler’in kısa romanı “Rüya”, yirminci yüzyıl basınında kendini bile tanıyamaz duruma gelen Avrupalının çarpıcı ruh halini anlatıyor.

Daha önce ünlü yönetmen Stanley Kubrick tarafından da bir uyarlaması sinemaya aktarılan bu önemli eseri Sami Türk’ün nitelikli çevirisiyle sizlere sunuyoruz.

YAZAR HAKKINDA

Arthur Schnitzler

15 Mayıs 1862’de Viyana’da doğdu. 1879 yılında Viyana Üniversitesi’nde tıp öğrenimi görmek üzere girdi ve 1885 yılında doktor olarak çalışmaya başladı. 21 Ekim 1931 tarihinde beyin kanaması sonucu vefat etti. Avusturya Macaristan İmparatorluğu’nun son dönemini ve dönemin ikiyüzlü ahlak anlayışını eserlerine konu edinen Arthur Schnitzler, cinsellik temasını ağırlıklı olarak işledi. Ondan fazla tiyatro oyunu, üç romanı ve birçok kısa öykü ve novellası vardır.

Sisteme Kayıtlı 4 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.