Alakarga Sanat Yayınları

Yunan Dansçı Kız

ISBN : 978-605-9315-85-2
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

“Bu ölüm! Ürperdi! Şimdi sadece tek şey hissediyordu; bir ölüyü. “Ben ve bir ölü, o ölü de benim kucağımda.” Titreyen elleriyle adamın başını kucağından çekti ve yere bıraktı. Ve şimdi de korkunç bir terk edilmişlik duygusu kapladı kadını. Neden arabacıyı göndermişti ki? Bu ne saçmalık! Burada ölü bir adamla yalnız başına ne yapacaktı şimdi.”

Kucağınızda yatan ölü bir adamla yakalansaydınız ne yapardınız? Ya yasak aşkınızı itiraf etmek zorunda kaldığınızda? Yıllardır birlikte yaşadığınız kardeşinizin size inanmasını sağlamak için neyi göze alırdınız?
Bir sihirbazın öleceğiniz zamanı söylediği kehanetinden kaçabilir misiniz? Arthur Schnitzler’in öykü seçkisi Yunan Dansçı Kız’da bu soruların cevaplarını bulacak, kendinizi kahramanların yerine koyarak neler yapabileceğinizi düşüneceksiniz.

YAZAR HAKKINDA

Arthur Schnitzler

15 Mayıs 1862’de Viyana’da doğdu. 1879 yılında Viyana Üniversitesi’nde tıp öğrenimi görmek üzere girdi ve 1885 yılında doktor olarak çalışmaya başladı. 21 Ekim 1931 tarihinde beyin kanaması sonucu vefat etti. Avusturya Macaristan İmparatorluğu’nun son dönemini ve dönemin ikiyüzlü ahlak anlayışını eserlerine konu edinen Arthur Schnitzler, cinsellik temasını ağırlıklı olarak işledi. Ondan fazla tiyatro oyunu, üç romanı ve birçok kısa öykü ve novellası vardır.

Sisteme Kayıtlı 4 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.