Alakarga Sanat Yayınları

Yasımı Tutacaksın

ISBN : 9786059315678
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Kolunu omzuma attı ve birlikte kapıya doğru yürüdük. Bütün kasaba orada onu bekliyor, bağrışıyor ve itişiyorlardı. Bayılacağımı sandım. “Lütfen, lütfen Manolo,” diye yalvardım, “gitme!”

Elini kostümünün üstüne koydu ve bana, “Ağlama Angelita,” dedi, “bu akşam ya sana bir ev alacağım ya da yasımı tutacaksın.”

Sarsıcı, sıra dışı bir yaşamın, dünyaca ünlü boğa güreşçisi El Cordobés’in romanı… Ama sadece o kadar değil, İspanya iç savaşının tarihi, yoksulluğun, ölümün esir aldığı bir ülkenin soluk kesen, yürek kanatan anlatısı… Herkesin okuması gereken bir kitap. Yasımı Tutacaksın, yeni çevirisiyle Alakarga’da…

“El Cordobés’in hikâyesinden daha fazlası… Modern İspanya’nın iç savaştan bugüne kadar olan hikâyesi… Hem biyografi hem de İspanya’nın tarihi anlamında muhteşem bir eser. Müthiş, etkileyici, güçlü…”

YAZAR HAKKINDA

Dominique Lapierre - Larry Collins

Larry Collins, 1930 yılında Amerika Birleşik Devletleri, West Hartford, Connecticut’da doğdu ve Yale Üniversitesi’nden mezun oldu. Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Avrupa’da on yıldan fazla bir süre, önce UPI daha sonra da Paris büro şefi olduğu Newsweek için muhabirlik yaptı. Collins, 2005 yılında vefat etti. Yasımı Tutacaksın yazarın ikinci kitabıdır. Dominique Lapierre, 1932 yılında doğdu. Uzun yıllar kıdemli muhabir ve editör olarak Paris-Match’de çalıştı. Fransa’da birçok kitabı yayınlandı. Aralarından bazıları, Lafayette Üniversitesi’ne gittiği ve babasının Fransız diplomatı olarak görev yaptığı Birleşik Devletler’le ilgili bilgilerine dayanmaktadır. Larry Collins’le 1955 yılında, Collins Birleşik Devletler ordusundayken, kendisi de SHAPE Genel Merkezi’nde muhabirken tanıştı. Arkadaşlıkları sayesinde, on yıl sonra uluslararası çok satan kitapları Is Paris Burning?’i yayınladılar.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.