Alakarga Sanat Yayınları

Bir Okur Olarak Edebiyat 1. Kitap

ISBN : 9786055182076
SATIN AL

Bu ürünü beğendiniz mi? Hemen Paylaşın!

Kitap Bilgileri

Byron’ın başbelası Richard Edgeworth, telgrafı az kalsın icad edecekti. Duvara tırmanır, tekerleklerin engellerden rahatça geçebilmesi için makinalar icad ederdi.

Asla gülmeyen Swift, bir ömür boyu devlerin arasında yaşadıktan sonra cüceleri cazibeli bulmaya başlamıştı. Cassandra Austen, kız kardeşi Jane fazla ünlenince etrafın ilgisinden korkmuş, ona gelen mektupları yakmıştı. Ulysses, hafızalardan silinmeyecek bir afetti. Yoğun bir cüret, müthiş bir felaketti, diyen Woolf’un, bir okur olarak edebiyat dünyasına ışık tutan bu değerli eserinin birinci kitabını siz değerli okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyarız…

The Second Common Reader’ı da kısa bir süre sonra sizlerin okumasına sunacağız.

“Romana uygun malzeme” diye bir şey yoktur: Her şey, romana uygun malzemedir; her duygu, her düşünce, beynin ve ruhun her bir niteliği işe yarar, hiçbir kavrayış boşa gitmez. Roman sanatının hayata gelip aramızda durduğunu hayal edelim; hiç şüphesiz kendisini kırıp zulmetmemizi, aynı zamanda yüceltip sevmemizi isterdi; çünkü bu sayede gençliği tazelenir, bağımsızlığı güvence altına alınmış olurdu”

YAZAR HAKKINDA

Virginia Woolf

1882 yılında Londra'da dünyaya geldi. Kentli aydınlarla çevrili bir ailede büyüdü. Annesini, 1895'te, babasını 1904'te kaybetti. Kardeşleriyle birlikte Bloomsbury'e taşındı. İlk kitabı Dışa Yolculuk'u 1915'te yayınladı. 1917 yılında, Leonard Woolf ile birlikte Hogarth Press Yayınları'nı kurdu. Virgina Woolf, modern edebiyatın ve bilinç akışı tekniğinin kurucularından biri sayılır. Öyküleri, romanları, denemeleri ve politik yazılarıyla kadın özgürlüğünün en önemli savunucularından biri olmuş, dünya edebiyatına sayısız saygın yapıt kazandırmıştır. Woolf, 28 Mart 1941 günü intihar etmiştir.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.